Dva dni lyžovačky pod Patriou.

24. 2. 2023 18:08

Šúchanie na Štrbskom Plese sa dá rozdeliť do troch častí.

Prvá: Ako sa dostáť k lanovkám? Ja tam idem len vtedy, keď ma kamarát zavezie až hore k ratraku. Do skibusu ma dobrovoľne nedostanú!!! Raz za rok sa mi to podarí, tento rok až dvakrát!!

Druhá časť: Lyžovanie od 8:20 do 9:45. Na Štrbskom nefičí fresh track ako v Jasnej, kde sa prví normálne platiaci lyžiari dostanú na kopec, až keď po menčestri nie je ani chýru ani slychu. Tu sme mali pri prvých jazdách krásnu ruju. Dole nebol žiadny rad, tak som striedal 2 minúty rozkoše na lyžiach s 9 minútami sedenia na studenej sedačke!! Hurá, hurá, dal som 9 jázd zo Soliska až dole!

Tretia časť: Od 9:45 - módna prehliadka Bognera a pod. To už začali pribúdať modelky z drahých hotelov, ktoré súťažili o najväčšieho bobra okolo krku a ktorej plastický chirurg vytvoril väčší párok pod nosom, a to nehovorím o oblečení. Vidieť, že mesto, ktoré prehráva posledné zápasy v hokeji aj futbale, má prázdniny. Takto sa predvádzali cicušky a ani ich sponzori nezaháľali. Tí si zobrali ešte neškolopovinných šušniakov na Furkotku. Hore dali decku nohy do pluhu a chúďatká decká sa trápili na kopci, ktorý nie je asi najlepší na učenie lyžovania. A to nehovorím, že tým pokazili radosť normálnym lyžiarom, lebo zavadzali po celom svahu. To, že sa lyžujú medzi kosodrevinou, mi nevadí, ale ak decko spozná, že jediný spôsob zatáčania a spomalenia je pluh, tak sa tak skoro tohto nešváru nezbaví, ale tatíčko sa bude môcť v kancli pochváliť, že s tým svojím šušniakom lyžoval prudkú Furkotku na Štrbskom. Viac na mojich fotkách. V stredu bolo krásne slniečko, teplúčko, sneh sa topil. Vo štvrtok našťastie slnko kašlalo na nás, sneh sa tak skoro netopil. Poobede to nebola lyžovačka, ale prvomájový sprievod. Aj tak som dal vo štvrtok 48 km za 3 hodiny!!

Zobraziť celú galériu »

Diskusia ku galérii

pridať komentár
Meno*:
Email*:
Text:
emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon 
 * nepovinné údaje

Kontakt: marian@bazala.sk