Ako mi jeden papek spravil z bicykla kolobežku!!!

30. 10. 2021 08:37

Streda. Látky, ďalej Šoltýska , Ďubákovo a 5 km po krásnych lúkach, na konci dole až do Hradišťa, brrr tam bola kosa, potom cez kopce do dedinky Málinec, okolo priehrady s krásnym výhľadom Dal som 49,9 km a aj slušne cez 11O5 metrové prevýšenie..
Štvrtok. Látky- Prašivá, prameň Ipľa, ďalej cez Lom nad Rimavicou, hore ponad Sihlu po Rudnej magistrále, po hrebeni až konečne nájdem cestičku do údolia, Drábsko Kysuca, kde sa nachádzajú najkrajšie drevenice. Poslintal som si, nafotil, a už šliapem do Drábska pokukať dedinu, ale ničím ma neoslovila. Tak som zbehol ešte k Deniske na Vrch Slatina na frndžalicu a skratkou cez les som vyšiel na lúke nad Lomom!!! Parádna skratka, skoro som zdochol. Dal som 39,3 km a aj slušne cez 1075 metrové prevýšenie..

Piatok. Ako mi jeden papek spravil z bicykla kolobežku!!!
Ráno o 10 hod štart smer Esterházyho náučná cesta, popod Bratkovicu - až pokiaľ som v lese nezablúdil a 20 minút jazdil hore dole. Potom som na navigáciu natiahol čapicu, nech nič nevidí a drží hubu. Pustil som sa po ňuchu hľadať asfaltku z Hriňovej hore na Bratkovicu. Za 20 minút som bol na nej.
Smeroval som na Biele Vody, ale ja debil - nie jednoducho po asfaltke, ale krížom cez horu po pekne rozbitej lesnej ceste!! Keď som mal za sebou 14 km, tak sa ozvala rana. Do prehadzovača mi vletel drúk dreva, zmenil Shimano na karfiol a zasekol mi ho do kolesa!! A bol som v prdeli!! V lese - 14 km od Látok a 15 km od Hriňovej. Koleso som nejako oslobodil. Hurá, mám z bajku kolobežku, nejako sa na nej dostanem z lesnej cesty na asfaltku. Keď som už mal signál, zavolal som kamarátovi z Detvy, ktorý bol ale v tom čase na Poľane s vnukom: „Janko, pekne šup naspäť do Detvy, nalož si na auto nosič bicyklov a poď ma zachrániť. Ja sa nejako pokúsim dostať do Hriňovej.“ Po hodine sa mi to na tej hnusnej ťažkej kolobežke podarilo. Sadol som si pred Tescom na obrubník a zmenil som sa na špinavého bezdomovca. Janko doletel, naložil som cajgel za embéčku a šup s ním na Látky. Tam sme ho prehodili na moju Hondu a ja som odfrčal do Nitry. Tak - a rozprávke o prekrásnom jesennom bicyklovaní je koniec. Cajgel je už u opravára, večer objedná nový prehadzovač, kompletnú rozetu s 12kolečkami a reťaz, možno v stredu budem sedieť v sedle, ale to už bude pršať... Dal som 14 km na bicykli, 15 km na kolobežke. Zvyšok som sa viezol v Embečke.


Zobraziť celú galériu »

Diskusia ku galérii

pridať komentár
Meno*:
Email*:
Text:
emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon 
 * nepovinné údaje

Kontakt: marian@bazala.sk