42. deň na lyžiach, Chopok po 20. raz.

6. 4. 2023 10:58

Najlepšia lyžovačka sezóny 2023. Dali sme 60 km s prevýšením cez 10500 metrov. Škoda, že turniket na Kosodrevine nezapočítaval prvé jazdy!! Tu sú dôvody, prečo bola taká výborná lyžovačka:
1. Na rozdiel od nedele, keď bolo všetko rozmočené, sa ochladilo o 15 stupňov. Mrazu sa potešilo niekoľko šialencov, zvyšok obyvateľstva Slovenska nadával, pretože práve prišiel o úrodu marhúľ, ktoré pomrzli. Z tohto dôvodu boli zjazdovky perfektne premrznuté a vyratrakované. Vďaka. Ak si mal nabrúsené lyže, tak si jazdil ako po koľajniciach.
2. Zo svahov sa vytratili Maďari, Poliaci, Litovci, Rumuni a hlavne, lyžiarske kurzy nezavadzali na kopci. Pribudlo pár výborných slovenských lyžiarov, ale našli sa aj debili, čo nútili decká trápiť sa pluhovaním z Chopku až dole na Priehybu!! Tým by som zobral hneď Gopass!!
3. Slniečko nás opaľovalo celý deň, napriek tomu celý deň mrzlo, trate držali.
4. Domov dôchodcov v Ružomberku a v Nitre povolil vychádzku nadržaným športovcom a keď sme sedeli na sedačke zo Záhradok, tak sme mali spolu 370 rokov. Len jedna blonďavá beštia nám kazila priemer, ale atmosféra účastníkov zájazdu bola výborná a bola aj sranda!!
5. Čakacie časy na lanovky boli 0, slovom nula minút!!!
Na záver ďakujem ujom ratrakárom za super odvedenú prácu.


Zobraziť celú galériu »

Diskusia ku galérii

pridať komentár
Meno*:
Email*:
Text:
emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon 
 * nepovinné údaje

Kontakt: marian@bazala.sk