Beskyd Rallye Turzovka - Memoriál Ladislava Dlhopolčeka. II

31. 7. 2022 15:26


Piatok: Ideme smer Rajec. Vyrážam prvý, vyštverám sa na nadjazd a fotím autá podo mnou, tie tiene, ktoré hádžu, sú famózne!! Stálo to za to, dať sa pripekať slniečkom! Trať z Rajca cez Pružinu je bombová, čakajú nás super výhľady, ide sa hore dole, samé zatáčky, skrátka šoférske nebíčko. Prešli sme Púchov a znova na nás čakajú zatáčky, pokiaľ sa vyvezieme do lyžiarskeho strediska Kohútka. Tam natlačíme do seba 4 buchty alebo super rezeň. To je príčina, prečo som zas na pretekoch pribral 2 kg. Dole fotím krásne staré autá v pozadí so zjazdovkou. Ešte na nás čaká v Karolínke vrchárska pizza - frgál, tú máme na olovrant. Keď zdoláme posledných 50 km, sme konečne v cieli na Bezruči, kde nás čaká tradičná večerná tombola a tančeky. Vyhral som 4 ceny, ale celú výhru sme tam do rána predegustovali - vyslopali.
Sobota: Ide sa klasicky do Turzovky. Vyrážam dopredu, striehnem na prvé autá pred kaplnkou v Klokočove. Tam sa napĺňa ďalšia tradícia zrazu v Beskydách. Začína pršať a leje až do nedele!!! Ešte som si stihol pozrieť kamarátovu výstavu fotiek a pádlujem v daždi pred prekrásnu drevenicu do Olešnej. Prešlo asi 20 autíčok a potom „ticho po pěšině“. Zvyšní účastníci zájazdu to zobrali rovno do Turzovky do požiarnej zbrojnice na guláš. Ale som im ponadával... Mokol som tam jak puk a oni si bruchá napchávajú. Prši, prší. Ešte sa nejako dostať naspäť do Bezruča, pobaliť, zobrať ceny a v nedeľu domov.
Nedeľa: Ráno nás čaká prekvapenie, tam, kde sa tancuje a odovzdávajú ceny, tečie riečka. Neprší, padajú motúze. Posledné foto je záber, koľko vody si väčšina účastníkov zobrala domov. Hurá a už sa tešíme, ako zmokneme o rok!!

Zobraziť celú galériu »

Diskusia ku galérii

pridať komentár
Meno*:
Email*:
Text:
emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon 
 * nepovinné údaje
Autor: Vierka
Dátum: 1. 8. 2022 o 20:28
Maroš, umelecké fotky. Krásne, ako vždy. Vďaka.
Autor: Juraj
Dátum: 31. 7. 2022 o 19:57
Parádne fotečky Marián.

Juraj
Autor: Danka Ulicna
Dátum: 31. 7. 2022 o 18:56
Ďakujeme, si šikovný. A nielen fotograf..
Autor: Fero
Dátum: 31. 7. 2022 o 16:06
Velmo pekné Ďakujeme p.Bazala !

Kontakt: marian@bazala.sk