Štvrtý deň Sölden

2. 4. 2017 07:07


Čo na záver sezóny. No predsa idem pozrieť miesta, kde sa natáčal posledný James Bond - film Spektrum. Pre dvoma rokmi som tu bol s dcérou pred premiérou filmu. Tak som zvedavý čo sa zmenilo. Dole pred nástupnou stanicou som našiel malú zmenšeninu, kde je už postavené prepojenie z Gaislachkogl až na ľadovec Tiefenbach Gletscher. To bude bomba, ale skôr by sa malo realizovať prepojenie na Pitztaler . To by bolo lepšie, ale keďže rodiny vlastniace obe strediská sa nevedia dohodnúť, tak sa nič nekoná. Také typické Slovenské.
Lyžoval som najprv na Bondovej lanovke. Hore sa nič nezmenilo aj záchod s úžasným výhľadom nad pisoárom fungoval, tak som ho aj pekne využil. Horná stanica má perfektnú architektúru a ten Bond je zlatým klincom. Rakúšania vedia z každého hovna urobiť svetovú atrakciu. Po troch jazdách som sa presunul na ľadovec na Buskelpiste kde pomaly chystali atrakcie pre každoročný prechod Alpami Hanibalom a jeho slonmi. Sloník hore už stál a dole vytvárali bagrom ďalšieho. Ak raz budem veľký tak sa raz pôjdem pozrieť na tú nočnú show v a záplavu ratrakov. Všetko pre zatraktívnenie strediska. Dole to bolo poriadne rozpustené, ale ľadovec držal. Majstrovská zjazdovka, kde sa začína svetový pohár v lyžovaní bola superrr!!! Šup tunelom na druhú stranu ľadovca tam to je miernejšie, ale zasa superrr, pre moje koleno!!!!!! Tak som pendloval hore dole. Medzi tým začal ratrak vyhrabávať stĺpy starého vleku, ktorý sa pomaly prepadá. Ľadovec od minulej návštevy zmizol zasa o 2 metre. Keď sem príde vnučka Linduška, tak už bude len asi ako malá zmrzlina!! Škoda. Koleno bolí jak sviňa a preto sa okolo 14 púšťam dole. A to bol zážitok. Cestička v údolí pekne držala, ten výhľad za to stál. Dole v údolí samý cukor a po prechode na lúky medzi chatami tak tam som hľadal skôr kopy snehu, aby som sa nejako dostal dole. Tá voda dobre brzdila a hlavne som sa neskydal. Tak sezónu som uzavrel. Asi už nikde nejdem. Nejdem si kaziť krásne spomienky!!! Noha ako tak vydržala, tak to nebudem pokúšať!!!

Zobraziť celú galériu »

Diskusia ku galérii

pridať komentár
Meno*:
Email*:
Text:
emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon 
 * nepovinné údaje
Autor: lofok
Dátum: 2. 4. 2017 o 8:11
Pekné slony

Kontakt: marian@bazala.sk