Sám na kopci.

14. 3. 2023 17:32

Taký prepych, ako som mal ja na Kokave, si nemôže v Jasnej dovoliť ani Igor R. V pondelok bol počet vlekárov 1 ks a počet lyžiarov 1 ks!!! Celú hodinu som mal celé stredisko pre seba!!! To bola nuda. Najprv som si zhora nakreslil na snehu pekných hadíkov, potom som z hadíkov robil snehuliakov a takto som postupoval celý kopec. O 1O. hod. konečne prišla rodinka z Moravy a boli sme na kopci traja. Večer mi Peter s červeným pásakom pekne pripravil kopec na utorok. Bola to makačka, najprv pol hodinu vytláčal zdola sneh hore a potom to žehlil. V utorok to bolo iné. Počet vlekárov 3 ks, počet lyžiarov 2 ks! Ha ha ha, to veru v Jasnej nezažijem!!! Po 10-tej prišli školáci z maďarských území a to bola zábava. Obdivujem učiteľov, koľko mali síl, aby deťúrence naučili lyžovať. Úlohu mali uľahčenú, ako brzda im dole slúžila holá tráva, tak detičky v závratnej rýchlosti chôdze pekne brzdili pádom na hubu! Ale aspoň sa neutopili v potoku!!! Zatiaľ Peťo rozoberal jeden z vlekov a to je znak, že aj posledné stredisko, ktoré ťahá pod Poľanou, pomaly konči!! Záverečné obrázky galérie sú zo strediska Látky - Kočanda, kde družstevníci opravujú prasknuté zasnežovacie potrubie! Dúfam, že o rok budú ťahať dlhšie, ako tento rok, keď už budú mať potrubie opravené a možno im donesie dedko Mráz zasnežovacie delá, lebo na prírodný sneh sa nedá spoliehať!! Tak a rozprávke o lyžovaní pod Poľanou je koniec!!!

Zobraziť celú galériu »

Diskusia ku galérii

pridať komentár
Meno*:
Email*:
Text:
emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon 
 * nepovinné údaje
Autor: Palo
Dátum: 16. 3. 2023 o 17:13
Počkaj Maroško, keď Ti príde faktúra za elektriku, za ten luxus na kopci.
Ale pamätám sa aj ja v dávnej mladosti na kopci ja a bratranec, bez vlekára, pustené osvetlenie a takto sme lyžovali na nemenovanom vleku u mojej babky, lebo sme vedeli, kde nechávajú vlekári kľúče od miešačky.

Kontakt: marian@bazala.sk